iPhone 15: Thashethemet për bateri më të mëdha dhe karikim me valë për pajisje të tjera Apple

Thashethemet rreth gjeneratës së ardhshme të iPhone-ve po bëhen gjithnjë e më interesante. Sipas thashethemeve të fundit, Apple mund të synojë një përmirësim të ndjeshëm në jetëgjatësinë e baterisë për të gjithë gamën e iPhone 15. Jo vetëm kaq, Cupertino thuhet gjithashtu se po punon në një veçori të karikimit me valë që do t’i…

Threads: Anti-Twitter i Metës pushton 10 milionë abonentë në shtatë orë

Në peizazhin gjithnjë në ndryshim të mediave sociale, një platformë e re ka tërhequr vëmendjen e përdoruesve në mbarë botën. Bëhet fjalë për Threads, aplikacioni “anti Twitter” i zhvilluar nga Meta, kompania që qëndron pas rrjetit të famshëm social Facebook. Pavarësisht fillimit të fundit, Threads ka arritur sukses të jashtëzakonshëm, duke regjistruar 10 milionë abonentë…